Humanitarna akcija "A bebe...?"
U petak 12. svibnja 2006., u Klinici za ženske bolesti i porode KBC-a Zagreb svečano je otvoren novoobnovljeni Referentni centar za dijabetes u trudnoći, u kome se liječe dijabetične trudnice iz cijele Hrvatske. Time je završena višemjesečna humanitarna akcija ˝A bebe…?˝, koju su Hrvatski perinatalni fond, T-HT, Agrokor, EPH i HRT zajednički pokrenuli u listopadu prošle godine. Njome je prikupljeno oko 3.6 milijuna kuna – iznos koji je uložen u adaptaciju i uređenje, te nabavu medicinske i nemedicinske opreme za odjel izgrađen 1918. godine, kojem je bilo potrebno hitno obnavljanje, kako bi se njegovo stanje uskladilo sa zahtjevnošću funkcija koje pruža. Tako su bolesničke sobe, ginekološka ambulanta, soba za ultrazvuk i ostali odjelni prostori opremljeni najsuvremenijom medicinskom opremom, poput novoga ultrazvučnog 4D aparata.
Centar je presjecanjem vrpce otvorila trudnica Tanja Stilinović, koja boluje od dijabetesa i jedna je od 24 pacijentice koje će trudnoću čuvati na novoobnovljenome odjelu. Na konferenciji za medije, upriličenoj povodom otvaranja Referentnog centra, sudjelovali su predsjednica Hrvatskog perinatalnog fonda prof. Marina Ivanišević, predsjednik Uprave T-HT-a Ivica Mudrinić, ravnateljica HTV-a Marija Nemčić, član Nadzornog odbora Agrokora Branko Mikša, direktor EPH Stipe Orešković, predstojnik Odjela za patologiju trudnoće prof. Josip Delmiš te zamjenik ravnatelja KBC Zagreb prof. Mate Majerović.
Ivica Mudrinić je izrazio zadovoljstvo suradnjom partnera u humanitarnoj akciji te njezinim rezultatom, a naglasio je i značaj takvih pothvata za ponovnu afirmaciju tradicionalnih vrijednosti poput međuljudskog povjerenja i socijalne odgovornosti, kao i za stvaranje transparentnih uvjeta u kojima svatko može pomoći u skladu sa svojim mogućnostima.
Dionice / GDR
Linkovi
Korisnička zona
- T-Com: Privatni korisnici
- T-Mobile: Privatni pretplatnici
- T-Centri: Lokacije

